Jak zrobić słoneczniki z bibuły

Kwiaty to piękna ozdoba dla każdego domu. Wprowadzają przyjemny nastrój, dodają wnętrzom koloru i sprawiają, że czujemy się lepiej w tak udekorowanym salonie czy jadalni. Zazwyczaj w wazonach pojawiają się kwiaty cięte, ale można sobie zafundować także bardzo optymistyczną całoroczną ozdobę w postaci kwiatów z bibuły. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie trudnych do wykonania, przygotowuje się łatwo no a efekty można ocenić już samemu. Warto zadać sobie odrobinę trudu i wykonać bibułowe kwiaty do własnego domu. Najczęściej proponowane to papierowe róże lub goździki.

A jak zrobić krok po kroku słonecznika z bibuły?
Elementami potrzebnymi do jego wykonania będą drucik, pojedynczy wąski patyk, bibuła w kolorach- zielonym, żółtym, brązowym i czarnym, klej, nożyczki i linijka.

Z bibuły w kolorze brązowym czarnym odcinamy pasy o szerokości około 8cm a następnie nacinamy jedną krawędź tworząc drobne strzępki. Oba pasy bibuły ponacinane składamy razem w rulon a następnie zbieramy u dołu tworząc mały bukiecik i końcówkę owijamy drucikiem. Kolejnym krokiem będzie wycięcie płatków z żółtej bibuły tak by miały trójkątne zakończenia a następnie zwijamy palcami krawędzie. Potem tak samo wycinamy zielone płatki i również je rolujemy na krawędziach. Listki zostaną utworzone z zielonych prostokątów o szerokości do 8cm. Następnie z nich należy wyciąć podłużne listki i zawinąć im krawędzie. Listki zostaną przyklejone do łodyżek wykonanych z 10 cm kawałków drucika owiniętych w bibułę.

Z zielonej bibuły należy wyciąć trójkąty, które posłużą do oklejania listków, także należy je lekko zrolować na końcach. Postrzępiony bukiecik z czarnej i brązowej bibuły oklejamy od spodu żółtymi płatkami wcześniej przygotowanymi. Należy nakleić dwie warstwy. Trzecią warstwę będą stanowić listki zielone, także naklejane obok siebie dosyć gęsto. Teraz gotowy kwiat można nadziać na patyk i połączenie związać drucikiem. Wycinamy duży zielony prostokąt i zawijamy jego dłuższą krawędź. Następnie składamy go formując rulon i maskujemy przy jego pomocy połączenia z drutu. Następnie patyk należy owinąć wąskim i długim paskiem bibuły zaklejając jego końcówkę klejem u dołu. Listki wykonane na drucikach mocujemy do łodyżki oklejając zielonymi trójkątami. Taką ozdobę można postawić na stole zajadając pyszne ciasto ze słonecznikiem.